-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu -
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Menu
Menu
Aktualności
-
2024.11.07
Konsekwencje dla kierowcy prowadzącego pojazd po użyciu alkoholu
Picie alkoholu i prowadzenie pojazdu wiąże się dużym ryzykiem i zagrożeniem dla życia i zdrowia użytkowników dróg. Niesie też za sobą konsekwencje prawne. Z czym zatem należy liczyć się popełniając wykroczenie prowadzenia samochodu po użyciu alkoholu?...
Szczegóły po kliknięciu "czytaj więcej"...
-
2024.10.28
Dane podmiotów i organizacji świadczących usługi dla osób i rodzin doznających przemocy domowej na terenie województwa mazowieckiego
Szczegóły po kliknięciu "czytaj więcej"...
-
2024.10.11
Dzieciństwo bez Przemocy
Zespół Interdyscyplinarny Gminy Nadarzyn dołączył do Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
W ramach kampanii będą podejmowane lokalne i ogólnopolskie działania edukacyjne oraz medialne, które będą trwać od 8 października do 19 listopada 2024 r.
Magdalena Kwiatkowska
Przewodnicząca ZI -
2024.10.10
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzono po raz pierwszy 10 października 1992 r.
Dzień ten, oficjalnie obchodzony co roku 10 października, powstał z inicjatywy Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego, ma na celu podniesienie świadomości społeczności globalnej na temat kluczowych kwestii zdrowia psychicznego.
Szczegóły po kliknięciu "czytaj więcej"...
Czym jest przemoc?
Jak mówi ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie przemoc w rodzinie to:
„jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób wymienionych w pkt 1, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą”.