Uwaga

Przy interwencji lub zgłoszeniu dopilnuj, aby została wypełniona „Niebieska karta”, dzięki której można rozpocząć procedurę przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Osobami uprawnionymi do wypełnienia „Niebieskiej karty” są:
- policjanci
- pracownik socjalny
- pedagog
- przedstawiciel służby zdrowia
- członek GKRPA

LinkiInformacja - oferta Punktu Konsultacyjnego PDF Drukuj Email
wtorek, 18 września 2018 13:43

Szanowni Państwo, informuję o najbliższych terminach konsultacji:

• lekarz psychiatra w dniu 19 września 2018 r. (środa) godz. 16.00 - 18.00,
• prawnik w dniu 25 września 2018 r. (wtorek) godz. 15.00.

Zapisy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nadarzynie, nr telefonu (22) 739-73-20.

Konsultacje udzielane są bezpłatnie. Zapraszamy.

Krystyna Masłowska - pełnomocnik Wójta ds. uzależnień

 
Konkurs "Bezpieczna rodzina" - wyniki PDF Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 14:04

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałannia Przemocy w Rodzinie Gminy Nadarzyn przekazuje do wiadomości protokół z posiedzenia jury konkursu „Bezpieczna rodzina”.

Pliki do pobrania:
-
protokół z posiedzenia jury

 
Światowy Dzień FAS - 9 września PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 września 2018 08:14

Kobiety oczekujące narodzin swojego dziecka nie powinny pić alkoholu pod żadną postacią - 9 września Światowy Dzień FAS

W Polsce, co roku rodzi się około 9000 dzieci z zaburzeniami spowodowanymi spożywaniem alkoholu przez matkę w ciąży a do sięgania po alkohol podczas ciąży przyznaje się ok. 30% kobiet.

Czym jest Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS)? Czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu dla kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka? Jakie są skutki picia alkoholu przez kobietę w ciąży?

Alkohol jest tak powszechny w naszym życiu, że często zapominamy iż jest substancją toksyczną. Szczególnie w okresie płodowym, kiedy kształtują się poszczególne organy alkohol zaburza ich prawidłowy rozwój. Przenika przez łożysko i jak podają specjaliści pół godziny po spożyciu alkoholu przez matkę stężenie alkoholu we krwi dziecka jest takie samo jak we krwi matki. Konsekwencje picia alkoholu przez kobietę w ciąży są nieodwracalne - a uszkodzenia, które mogą przyjmować różnorodne formy od mikrouszkodzeń układu nerwowego i poszczególnych narządów do pełnoobjawowego FAS.

Zespół zaburzeń u dzieci z FAS dotyczy wad wrodzonych, somatycznych oraz neurologicznych. Dzieci z FAS mają niski wzrost, małą głowę, dysmorfie twarzy (m.in. oczy osadzone szeroko, nos najczęściej krótki i zadarty, słabo zaznaczona lub brak rynienki nosowej, bardzo cienka górna warga, twarz dość plaska, szeroka, uszy nisko osadzone, mały podbródek i broda). Dzieci rosną powoli, wykazują brak apetytu, ponadto wiele osób z FAS ma źle ukształtowane serce, nerki, przewody moczowe, ich mięśnie są słabe. W wyniku uszkodzenia mózgu oraz ośrodkowego układu nerwowego dzieci mają zaburzenia pamięci, koncentracji uwagi, są nadpobudliwe i nadwrażliwe na dźwięk i dotyk, skłonne do niekontrolowanych wybuchu gniewu.

Skutki fizyczne, intelektualne, emocjonalne są nieodwracalne i odczuwalne przez całe dzieciństwo oraz dorosłość.

Więcej…
 
VI Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia PDF Drukuj Email
czwartek, 30 sierpnia 2018 21:06

W tym roku Nadarzyńskie Dni Profilaktyki dedykujemy najmłodszym - a właściwie rodzicom w trosce o prawidłowy rozwój dzieci. Gościem specjalnym i ekspertem będzie prof. Mariusz JędrzejkoPorozmawiamy m.in. o wpływie nowoczesnych technologii cyfrowych na rozwój emocjonalny dziecka.

Zapraszamy rodziców, babcie i dziadków, wychowawców - wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co w tej materii jest dobre dla dziecka a czego powinniśmy unikać. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na plakacie.

Krystyna Masłowska - pełnomocnik Wójta ds.uzależnień.

 
Konkurs "Bezpieczna rodzina" PDF Drukuj Email
czwartek, 09 sierpnia 2018 21:50

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałannia Przemocy w Rodzinie Gminy Nadarzyn zaprasza do udziału w konkursie na rysunek „Bezpieczna rodzina” (etap wstępny konkursu na rysunek „Bezpieczna rodzina” organizowanego przez Powiat Pruszkowski).

Regulamin konkursu wraz załącznikami dostępny po kliknięciu TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 36
©2014 Stop Przemocy.