Uwaga

Przy interwencji lub zgłoszeniu dopilnuj, aby została wypełniona „Niebieska karta”, dzięki której można rozpocząć procedurę przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Osobami uprawnionymi do wypełnienia „Niebieskiej karty” są:
- policjanci
- pracownik socjalny
- pedagog
- przedstawiciel służby zdrowia
- członek GKRPA

LinkiVII Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia - podsumowanie PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 19:38

W dniu 18 czerwca 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja VII Nadarzyńskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia. W tym roku wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom podjęliśmy tematykę zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety, wpływie szkodliwych substancji na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Gościem specjalnym była Pani Katarzyna Bosacka - dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych. Laureatka licznych nagród: Telekamery (2014); Kryształowego Pióra przyznawanego dziennikarzom naukowym; Lauru Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce, a także głównej nagrody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów.

Uczestnicy spotkania otrzymali wiele cennych porad - a wszystko w pozytywnej atmosferze i dobrej energii, która zapewniała Katarzyna Bosacka i organizatorzy. Przybyli goście mieli również możliwość degustacji zdrowych produktów przygotowanych wspólnie przez pracowników GODM Tęcza i GOPS - promując jednocześnie pro ekologiczną ideę - posiłek bez plastików.

Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom i zachęcamy Państwa do udziału w kolejnych wykładach otwartych w ramach Nadarzyńskich Dni Profilaktyki.

Na zdjęciu: Katarzyna Bosacka oraz współorganizatorzy.

Krystyna Masłowska - Pełnomocnik Wójta ds. uzależnień

 
VII Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 12:39


Szczegóły na plakacie.

 
XI Piknik Rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 05 czerwca 2019 21:24


Program pikniku dostępny po kliknięciu na plakacie.

Pliki do pobrania:
- regulamin X Biegu Nadarzyńskiego + oświadczenia

 
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 12:22

"Piliśmy, aby zyskać wolność, a staliśmy się niewolnikami.
Piliśmy, aby osiągnąć szczęście, a staliśmy się nieszczęśliwi.
Piliśmy, aby zdobyć przyjaźń, a zyskaliśmy wrogów.
Piliśmy, aby zapomnieć, a to niechciane stale do nas wraca.
Piliśmy, aby się bawić, a wpadliśmy w przygnębienie.
Piliśmy, aby pozbyć się problemów, a pomnożyliśmy je."

W. Sztander "Poza kontrolą"

W Wielki Poniedziałek w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu i zagrożeń z tego wynikających. W ramach obchodów tego dnia, 15 kwietnia br. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nadarzynie i Pełnomocnik Wójta ds. uzależnień zorganizowali „Dzień Drzwi Otwartych”.

W siedzibie Komisji mieszkańcy gminy mogli uzyskać pomoc i wsparcie w związku z problemem alkoholowym, narkotykowym czy przemocy w rodzinie. Dyżur pełnili Pełnomocnik Wójta ds. uzależnień, członkowie GKRPA, przedstawiciele GOPS i Grupy AA. W tym dniu można było skorzystać z konsultacji indywidualnych, jak również telefonicznych.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o problemie alkoholowym i drodze do trzeźwości. Najbardziej poruszyły nas szczere i wyjątkowe świadectwa członków AA, którzy przeszli etap zdrowienia. Realizacja programu 12 kroków pomogła im w przemianie swojego dotychczasowego życia. Poznane historie są potwierdzeniem słów Carlosa R. Zafóna: „A można? - Wszystko można! To tylko kwestia odwagi.” I właśnie pod tym hasłem przebiegał tegoroczny „Dzień Drzwi Otwartych”.

Należy pamiętać, że alkoholizm jest chorobą, nieleczony jest chorobą śmiertelną dotyczącą samego alkoholika i całej jego rodziny. Pierwszym i najważniejszym krokiem do zdrowienia jest przyznanie się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem. Potem należy korzystać z pomocy terapeutów, psychologów, grup AA i innych specjalistów.

Jest to długi i złożony proces zaleczenia choroby, jednak bardzo wartościowy i zmieniający dotychczasowe życie.

Członkowie GKRPA

 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 08:44

Szanowni Państwo,

życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
Warto czerpać w tym czasie
z radości i nadziei jaką niesie wiosna, pamiętając,
że szczęście odnajdziemy w sercu
i w serdecznych spotkaniach w gronie bliskich nam ludzi.

Krystyna Masłowska - przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego
ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 36
©2014 Stop Przemocy.