Uwaga

Przy interwencji lub zgłoszeniu dopilnuj, aby została wypełniona „Niebieska karta”, dzięki której można rozpocząć procedurę przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Osobami uprawnionymi do wypełnienia „Niebieskiej karty” są:
- policjanci
- pracownik socjalny
- pedagog
- przedstawiciel służby zdrowia
- członek GKRPA

LinkiBezpieczny Internet PDF Drukuj Email
wtorek, 05 lutego 2013 14:32

Powołując się na informację, ze strony www.kidprotect.pl informuję, że komunikując się ze specjalnym numerem GG: 801123400 rodzice i dzieci mogą skorzystać z pomocy i porad konsultantów Fundacji Kidprotect.pl na temat bezpieczeństwa dzieci, w szczególności zagrożeń w Internecie, przemocy i przestępstw seksualnych oraz kompetencji wychowawczych.

Konsultanci Fundacji są dostępni online od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 16.00.

Telefon konsultacyjny 801 1234 00 od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 16.00

Krystyna Masłowska - przewodnicząca ZI

 
Niebieska linia – oferta dla Seniorów PDF Drukuj Email
piątek, 18 stycznia 2013 11:28

Informuję, że Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" w Warszawie serdecznie zaprasza seniorów do udziału w grupie wsparcia. Oferta skierowana do osób starszych, które doświadczyły przemocy i zaniedbania ze strony najbliższych. Informacja poniżej dostępna jest również w formie plakatu DO POBRANIA.

Krystyna Masłowska – przewodnicząca ZI

Więcej…
 
Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2013 08:04

Ministerstwo Sprawiedliwości, działając we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz Komendą Główną Policji opracowało informator dla osób doznających przemocy ze strony osób najbliższych, i dla służb lub osób zawodowo zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

W Informatorze znajdą Państwo:

٭opis pierwszych kroków dla zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa,

٭informacje dotyczące znowelizowanej procedury Niebieskie Karty,

٭opis podstawowych uprawnień osoby doznającej przemocy w postępowaniu karnym (przed Policją, prokuratorem oraz sądem), w postępowaniu rodzinnym w zakresie opieki nad dziećmi oraz sprawami między małżonkami (przed sądem), w postępowaniu cywilnym (przed sądem),

٭opis uprawnień w zakresie pomocy społecznej;

٭wzory podstawowych pism, przydatnych osobie dotkniętej przemocą w rodzinie m.in. niezbędnych wzorów wniosków i pism procesowych do samodzielnej edycji, dokumentów wydawanych przez organy władzy publicznej, poradniki, informatory, bazy danych jednostek specjalistycznego poradnictwa i innych organizacji pomocowych.

Krystyna Masłowska – przewodnicząca ZI

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2013 13:46

Uprzejmie informujemy, że ulegają zmianie numery telefonów stacjonarnych w działającym na zlecenie PARPA Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Od dnia 10 grudnia 2012 roku z biurem Pogotowia „Niebieska Linia” można się kontaktować dzwoniąc pod numery:

sekretariat: 22/666-10-36 oraz 22/250-63-10
fax. 22/250-63-11

Krystyna Masłowska – przewodnicząca ZI

 
25 listopada - Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet PDF Drukuj Email
środa, 28 listopada 2012 12:23

25 listopada został ustanowiony przez ONZ Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet. Jest to jednocześnie pierwszy dzień w corocznej 16-dniowej ogólnoświatowej kampanii przeciw przemocy ze względu na płeć, w której bierze udział ponad 1000 organizacji z około 130 krajów. W Polsce wydarzenia w ramach 16-dniowej kampanii będą odbywać się w Krakowie, Poznaniu, Toruniu Warszawie, Wrocławiu i Zgierzu.

W Warszawie Porozumienie Kobiet 8 Marca, Fundacja Feminoteka 25 listopada zorganizowało akcję flashmobie, który miała zwrócić uwagę na kwestię obwiniania kobiet doświadczających przemocy za to, co je spotkało, natomiast w dniach 26 i 27 listopada Fundacja Feminoteka i Ambasada Szwecji oraz Podyplomowe Gender Mainstreaming IBL PAN zorganizowało spotkanie z Tomasem Wetterbergiem, przewodniczącym szwedzkiej organizacji Mężczyźni na rzecz Równości Płci pt. "Rola mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet".

źródło: www.feminoteka.pl

Krystyna Masłowska – przewodnicząca ZI

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 następna > ostatnia >>

Strona 36 z 37
©2014 Stop Przemocy.